Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 43 Şehre 171 Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün kurumsal internet saytası ile Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden duyurulan kamu personeli alım ilanlarına başvuru süreci başladı. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım ilanı için belirlenen şartlar, açık kadrolar ve bilinmesi gereken tüm detaylar Kamuilanlari.com aracılığıyla sizlerle. 

ADALET BAKANLIĞI CTE MEMUR ALIM İLANI

CTE için yayımlanan memur alım ilanında alımların bakanlığın taşra teşkilatı birimlerine yapılacağı ifade edildi. Bunun için 171 memur alımı yapacak olan bakanlığın kadro kontenjan dağılımı şu şekilde;

Psikolog kadrosu için alım yapılacak personel sayısı: 108

Sosyal Çalışmacı kadrosu için alım yapılacak personel sayısı: 24

Öğretmen kadrosu için alım yapılacak personel sayısı: 36

Veteriner Hekim kadrosu için alım yapılacak personel sayısı: 3

İLAN İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu kadrolar için Adalet Bakanlığı sağlanması gereken genel koşulların yanı sıra her meslek grubu için ayrı ayrı belirlenen özel koşullar olduğunu da bildirdi. Başvurular için tüm bu şartların sağlanması gerekiyor. 

Her Kadro İçin Genel Şartlar

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlanda yer alan öğrenim şartlarını sağlamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek

KPSS Şartı

Kurum ilana başvurular için taban KPSS şartı belirtmedi. Ancak alımların ilan edilen kontenjanların 5 katı adayın mülakata çağrılması ile olacağını ve mülakata da en yüksek KPSS puanından başlamak üzere adayların çağrılacağı duyuruldu. 

Özel Şartlar

İlanda yer alan en önemli özel şart öğrenim şartı. Adayların ilan edilen meslek grupları için belirlenen tüm öğrenim şartını karşılamak zorundalar. Bu şartlar;

Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

Sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans bölümünden mezun olmak.

Öğretmen unvanına başvuracak adayların ilan metninde yer alan ilgili bölümlerden mezun olmak

Veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak.

DİKKAT: İlan metninde ayrıca adayların erkek olmasına dair bir şart bulunuyor. Bu şart daha sonra iptal edildi. İlana kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilir. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı CTE personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 22 Temmuz tarihinden itibaren yapacaklar. İlana son başvuru tarihi 7 Ağustos. Başvurular ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir