Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Resmi Gazete’de sözleşmeli personel alımı için bir ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilana başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili detayları sizlere aktarıyoruz. 

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre kurum tek bir kadrodan personel alımı yapacak. 

Yazılı ve sözlü sınav esasına göre yapılacağı açıklanan personel alımlarının ilki Basın-Enformasyon Personeli kadrosuna yapılacağı ilan edildi. Bu kadroya 9 personel alımı yapılacak.

Yayımlanan ikinci ilanda Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı olacağı ve alımlarda 29 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Peki İlana kimler başvuru yapabilecek? İşte ilanda yer alan koşullar,

BAŞVURU KOŞULLARI

Resmi Gazete’de yer alan sözleşmeli personel alım ilanı için adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar,

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

Uzman Yardımcısı Kadrosu için;

* Uzman Yardımcısı kadrosu için adayların; Hukuk, siyasi bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme, iktisat, İletişim Fakülteleri, (bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

Basın Enformans Personeli için;

* Halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, sosyoloji, tarih, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, karşılaştırmalı uluslararası siyaset, gazetecilik ve ekonomi alanlarından birinden mezun olmak veya yüksek lisans yapmış olmak (Yurtdışında yüksek lisans yapmış olanlar için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilmiş olmak),

* Başkanlık uygun gördüğü bölümlerden de takdir yetkisini kullanarak alım yapabilecektir. (ç) ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak (A) düzeyinde yabancı dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2017-2018 yılları içerisinde alınmış olması),

* İkinci bir dil bilmek tercih sebebi sayılacaktır,

* Simültane tercüme yapabilen personel diğer başvuran adaylara göre tercih sebebi sayılacaktır,

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

İletişim Başkanlığı tarafından belirlenen ve yukarıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar, başvurlarını 14 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yapacaklar.

Başvurular şahsen yapılacak olup (Diploma veya mezuniyet belgesi, (varsa Yüksek Lisans Belgesi), YDS Sonuç Belgesi / Yabancı Dil Belgesi, Erkek adaylar için askerlik durumunu belirtir belge (son 6 ay içinde alınmış olması), Vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı / Yabancı uyruklular için pasaport,) evraklarının teslimi İletişim Başkanlığı Ek Hizmet Binası Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Eğitim Birimi adresine yapılması suretiyle gerçekleştirilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir