Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Cumhurbaşkanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Resmi Gazete üzerinden bir personel alım ilanı yayımladı. Başkanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak.

Bu çerçevde kurum tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. Alım yapılacak kadrolar, ilana başvuru yapacak adaylarda aranan koşullar, ilanlara başvuru süreci ve diğer detaylar.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlar tek bir kadrodan yapılacak. İlana göre başkanlık sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek ve bu alımlar ile kurum bünyesine 7 personel istihdamı olacak. 

Bu çerçevede İlanda yer alan 7 kişilik kadroda alım yapılacak bilişim personeli branşları şu şekilde; Veri Analizi, Geliştirme ve Raporlama Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı (1. Grup), Yazılım Geliştirme Uzmanı (2. Grup).

BAŞVURU KOŞULLARI

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı koşullara haiz olmaları isteniyor. Bu koşullar Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşulları alım yapılacak bilişim personeli branşları için belirlenmiş özel koşullardan oluşuyor. 

Genel Şartlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, ) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. Muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya 2019 yılı sonuna kadar askerlikle ilişiği bulunmamak. 

Öğrenim Şartı:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan edilen kadrolar için belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 29 Nisan tarijine kadar yapacaklar. Başvurular ilgili kurumun web sayfası üzerinden (n http://www.sbb.gov.tr) elektronik olarak yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir