Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Kurumlarına Seçim Öncesi 282 Sözleşmeli Memur Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Kamu İlanları olara bu haberimizde de siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanmış ve halen başvuru süreci devam eden sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

DPB’DE YER ALAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Geçtiğimiz dönemlerde yayımladıkları sözleşmeli personel alım ilanları ile kadrosunu güçlendireceğini ilan eden devlet kurumları;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Adli Tıp Kurumu, Anadolu Üniversitesi, TÜBİTAK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Çevre Bakanlığı yayımladığı ilanında 9 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi yayımladığı ilanında 8 sağlık personeli alımı yapacağını duyururken Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 132 çeşitli kadrolarda sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ise yayımladığı ilanında sözleşmeli pilot alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda büyükelçiliklerde görevlendirmek üzere sekreter ve merkez teşkilatında görevlendirmek üzere Hukuk Müşaviri alımı yapacağını açıkladı. 

Anadolu Üniversitesi 1 Proje Yöneticisi, TÜBİTAK yayımladığı ilanında Mühendis ve Araştırma Personeli, Enerji Bakanlığı Bilişim Personeli ve Genelkurmay Başkanlığı ise Uzman Personel alımı yapacağını açıkladı. 

MEMUR ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Memur alım ilanları için adayların belirli koşullar sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar alım yapılcak pozisyonun çalışacağı birim için sağlanması gereken özel koşullar ile DMK’da yer alan özel koşullardan oluşuyor. Bu kaspamda yayımlanan ilanlar için sağlanması gereken koşullar ana başlıkları ile şunlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alım yapılacak kadro için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Kurum tarafından belirlenen  asgari KPSS puanına sahip olmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan ilanları için yayımlanan ilan metinlerine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Anadolu Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

ÖSYM Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Enerji Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel (hukuk müşaviri) alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir