Sözleşmeli Personel Alım İlanları

DİB En Az 50 KPSS İle 9 Bin 500 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlamış ve 9 bin 500 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

İlan metninde yer alan kadro detayları ve başvuruların ne zamana kadar yapılacağı detayları sizlerle.

DİB 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI

DİB personel alım ilanında 3 farklı kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. İlanda 3 farklı kadroda personel alımları olacağı ve alımların Sözleşmeli Kur’an Kursu Öğreticisi, Sözleşmeli İmam Hatip ve Sözleşmeli Müezzim Kayyım pozisyonlarına yapılacağı açıklandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için kurum tarafından yayımlanan genel ve özel başvuru koşulları şunlar.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

Öğrenim Şartı

Unvan gruplarına göre; İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak)

KPSS Şartı

2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; önlisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,

Özel Şartlar

Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak, Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) başvuru ekranı açıldı.Başvuru koşullarını sağlayan adaylar 15 Şubat tarihine kadar başvurularını yapabilirler. Başvurular kurumun web sayfası üzerinden elektronik başvuru yapılmasının ardından evrak teslimi şeklinde yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.