Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu ve KPSS’siz Memur Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı Kuala Lumpur Büyükelçiliğinde görevlendirilecek personel alımı yapacağı duyuruldu. Bakanlığın, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan ettiği alım ilanında alımların tek bir kadrodan yapılacağı bilgisi verildi.

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından Sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirecek. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI

Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan Sözleşmeli Sekreter alım ilanında alımlarda bir personel istihdamı olacağı bilgisi paylaşıldı. İlanda yer alan ve en belirleyici koşul olarak dikkat çeken şart ise Yabancı Dil Şartı. Dışişleri Bakanlığı ilan için başvuruda bulunacak adayların, ”Çok iyi derecede Malayca ve Türkçe bilmek,” şartını sağlamalarını istiyor.

İlanlarda Yer Alan Diğer Koşullar

Dışişleri Bakanlığı yabancı dil şartının dışında adaylardan aşağıda yer alan şartların sağlanmasını talep ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okullardan okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir). Çok iyi derecede Malayca ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Dışişleri Bakanlığı bu kadro için başvuru işlemlerinin 14 Haziran tarihine kadar yapılacağını duyurdu. Başvurular ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte posta yolu veya şahsen yapılacağını duyurdu. 

Başvuruı Evrakları

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir