Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Dışişleri Bakanlığı’ndan Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığı DPB üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı. 

KPSS şartının olmadığı personel alım ilanında yer alan genel ve özel şartları sizlere aktarıyoruz. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SEKRETER ALIMI YAPIYOR

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyurusunda Brüksel Büyükelçiliğinde görevlendirmek üzere personel alımı olacağını duyurdu. Bu çerçevede adayların ilana başvuruda bulunmadan önce aşağıda yer alan şartları sağlamaları istendi. 

İlana başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olması, 3. En az lise veya dengi okullardan mezun olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olması, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemesi ve bilgisayar ve daktilo kullanması isteniyor. Bu şartın yanında adayların ayrıca çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek (İngilizce ve Flamanca bilmek tercih sebebidir) şartını sağlaması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu alım ilanı için başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını en geç 28 Mart 2019 tarihinde mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimiz Rue Montoyer 4, 1000 Brüksel/Belçika adresine ulaşacak şekilde posta yoluyla veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00- 13:00 ve 14:00 -18:00 saatleri arasında) şahsen yapabilirler. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir