Sözleşmeli Personel Alım İlanları

İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı Başvuruları İçin Son Gün

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 1200 sözleşmeli personel alım ilanı 26 Şubat tarihi itibariyle sona erecek. Adaylar başvurularını 23.59’a kadar yapabilecekler. Kamu İlanları olarak söz konusu alım ilanına dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlere tekrar hatırlatıyoruz.

1200 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı’nın resmi web sayfasında ve Devlet Personel Başkanlığı’nda yer alan ilanda çeşitli kadroardan 1200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlara ise KPSS’den en az 60 puan almış olan adaylar başvuru yapabiliyor. 

İlanda yer alan kadro detaylarında ise 964 kontenjan ayrılan ve bölüm şartı olmadan önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabildiği Büro Personeli kadrosu dikkat çekiyor. Bu kadrosunun dışında bakanlık ayrıca Mühendis, Teknisyen, Arşiv Uzmanı, Şehir Plancısı pozisyonlarına da alım yapıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların öğrenim ve KPSS şartının dışında da sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. 

Bakanlığın yayımlandığı ilan metninde yer alan bu koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

İlana başvuruda bulunacak tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımaları gerekiyor. Bu şartların arasında tüm memur alım ilanlarında yer alan şu koşullar bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. İlanda ayrıca adaylardan yaş şartıda talep ediliyor. Buna göre ilana başvuruda bulunacak adayların 35 yaşından küçük olmaları isteniyor. 

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN

1200 Sözleşmeli Personel alım ilanı başvurular 26 Şubat tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını bakanlığın web sayfası üzeridnen yada e-Devlet aracılığıyla elektronik olarak yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Evrak Teslim İşlemleri

Adım Adım İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Anlatımı ve Karşılaşılan Hataların Çözümü

İlan metni için; TIKLAYINIZ

Kamu personeli alım ilanlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir