Sözleşmeli Personel Alım İlanları

İçişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan bir ilan ile adaylara duyurulan personel alım ilanı KPSS’siz gerçekleştirilecek. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza Bakanlık tarafından yayımlanan yeni personel alım ilanına dair tüm detayları aktarıyıoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında 21 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Alımlar ilgili üniversite bölümlerinden mezun adaylar arasından sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına yapılacak. İlana göre farklı branşlarda yapılacak olan alımlarda oluşan kontenjan detayları şu şekilde,

Kadro Kontenjan Detayları

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanına göre; bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere aşağıda yer alan branşlarda alımlar olacak.

Siber Güvenlik Uzmanı, Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Zeka Uzmanı, Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Analisti Uzmanı, 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen sözleşmeli personel alım ilanında adayların genel başvuru şartlarından ziyade özel koşulları sağlamaları gerekiyor. Özel koşullar ise her kadronun kendi mesleki durumuna göre belirlenen koşullardan oluşuyor. 

Bu Çerçevede adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Bu şartlar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevine engel sağlık sorunu olmamak, askerlikle ilişiği olmamak.

Bu şartların dışında; 

Deneyim Şartı: Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,
 

Sertifika Şartı: Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

Öğrenim şartı

Sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına aşağıda yer alan lisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, akültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümleri.

BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

İlanlar için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 22 Temmuz tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. 7 Ağustos tarihine kadar devam edecek başvuru sürecinde başvurular e-Devlet üzerinden elektronik yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir