Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS’siz Sözleşmeli Sivil Memur Alım İlanı Yayımladı

Jandama Genel Komutanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştireceğini ilan etti. 

Komutanlığın Bilgi İşlem Birimlerine yapılacak olan bu personel alımları, mesleki özeliklere ve öğrenim şartına göre yapılacak. Resmi Gazete aracılığıyla vatandaşlara duyurulan söz konusu personel alım ilanına ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli memur alım ilanı;

SÖZLEŞMELİ SİVİL MEMURU ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli memur alım ilanında alımların tek bir pozisyonda yapılacağı duyuruldu. 

İlana göre komutanlık kadrosunda eksik bulunan birimlerine sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Bu kadroda için KPSS şartı talep etmeyen kurum toplam 6 personel istihdam edeceğini açıkladı. 

Komutanlık tarafından belirlenen başvuru koşulları ve detayları sizlerle;

BAŞVURU KOŞULLARI

Jandarma Genel Komutanlığı’nca yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında adayların tamamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması gerektiği ilşan edildi. Bu kapsamda adayların Türk vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmaları isteniyor.

İlanda yer alan açık kadrolar için adayların ayrıca kamu haklarından mahrum olmaması, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması talep ediliyor. Bunun yanında adaylardan haiz olmaları istenilen diğer koşullar şunlar;

* Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak,

* Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

* Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan için talep edilen başvuru şartlarına haiz olan adaylar ön başvuru işleminde bulunacaklar. Başvuru işlemleri 8 Ekim tarihinde başlayacak ve 25 Ekim tarihine kadar devam edecek. Adaylar belirlenen bu tarihler arasında başvurularını kurumun https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet aracılığıyla yapacaklar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir