Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamuya KPSS’siz ve 60 KPSS İle 1321 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılıyor. KPSS puan sıralaması esasına göre ve KPSS şartsız gerçekleştirilen personel alımlarında çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacağı bildirildi. 

Bu çerçevede sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları ve alım yapacakları kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

KAMUYA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ilgili birimlerinde oluşan personel ihtiyacını gidermeyi amaçlıyorlar. Bu kapsamda 7 farklı kamu kurumu sözleşmeli personel alımı yapacak. İlana göre alımlar ve kadro dağılımı şu şekilde; İçişleri Bakanlığı 1200 sözleşmeli kamu personeli, Mersin Üniversitesi 67 sözleşmeli kamu personeli, Milli Eğitim Bakanlığı 13 sözleşmeli kamu personeli, Savunma Sanayi Müsteşarlığı 34 sözleşmeli kamu personeli ve Hazine ve Maliye Bakanlığı 7 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak.

KADRO BİLGİLERİ

Söz konusu sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için hangi kurumun hangi pozisyona personel alımı yapacağını aşağıda aktarıyoruz. 

Söz konusu alımlarda en dikkat çekici olan ilan 1200 personel alım ilanı ile İçişleri Bakanlığı. İçişleri Bakanlığı yayımladığı ilanında 60 KPSS ile başvuruda bulunulabilecek Arşiv Uzmanı, Şehir Plancısı, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Teknisten, Büro Personeli alımı yapacağını açıkladı. 

MEB yayımladığı ilanında KPSS şartsız sözleşmeli bilişim personeli, Mersin Üniversitesi KPSS’ye girmiş olmak şartıyla sözleşmeli sağlık personeli, Maliye Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ise uzman ve uzman yardımları kadrolarına personel alımı yapacağını duyurdu.

İLANLARA KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları devlet kurumlarında çalışmak isteyen tüm adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları ile alım yapacak kurumun alım yapacağı kadroya göre belirlediği özel koşullardan meydana geliyor. 

Söz konusu başvuru koşulları ile ilgili olarak genel ve özel koşulları Kamu İlanları olarak aşağıda aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan ilanlara dair detaylar ve ilan metinleri için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Mersin Üniversitesi 67 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sözleşmeli Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir