Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS’den En Az 55 Puan Almış Olanların Başvurabilecekleri Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında çok farklı meslek gruplarında memur alımları olacağı duyuruldu. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yada bazı kurumların KPSS’siz yayımladığı personel alım ilanlarına dair detayları derledik. 

Alım yapacak olan kurumlar, alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları tüm detayları ile kamu ilanları aracılığıyla sizlerle. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kamu için yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarını araştıran adaylar için memur istihdamı yapacağını duyuran kurumların listesini aşağıda aktarıyoruz. İşte alım yapacak olan kamu kurumları. 

* Tarım Bakanlığı (KPSS’siz)

* Çaykur Genel Müdürlüğü (70 KPSS ile)

* Aile Bakanlığı (KPSS’siz)

* Azdavay Belediye Başkanlığı (55 KPSS ile)

DMK’DA YER ALAN BAŞVURU ŞARTLARI

Sözleşmeli memur alımları için başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce talep edilen tüm başvuru koşullarına haiz olmalılar. Bu başvuru koşulları alım yapılacak kadroların gerekliliklerine ve Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartların sağlanması esasına göre yapılır. 

Söz konusu ilanlar için talep edilen koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. Talep KPSS puan şartının sağlanması, her kurum her kadro için ayrı ayrı belirlenen başvuru ve öğrenim şartının sağlanması, kurumların talep ettiği sertifika ve belge koşullarının sağlanması. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan kuruma göre yapacaklar. 

Kurumlardan bazıları alımlar için yayımladıkları başvuru kılavuzunda başvuruların şahsen yapılacağını duyururken bazı kurumlar başvuruların elektronik ortamda alınacağını duyurdu.

* Tarım Bakanlığı ilanına dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

* Çaykur Genel Müdürlüğü ilanına dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

* Aile Bakanlığı ilanına dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

* Azdavay Belediye Başkanlığı ilanına dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir