Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS’li/KPSS’siz Sözleşmeli Personel Alım İlanları! Tapu Kadastro, MEB, ÖSYM ve Diğer Kurumlar

Kamu kurum  ve kuruluşları yayımladıkları personel alım ilanları ile memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

DPB, İŞKUR ve Kurumların kendilerine ait internet sitesi üzerinden ilan edilen bu alımlara başvuru yapacak adaylar için, ilanlar yayımlandığı anda sizlerle buluşturuyoruz. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde de siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarını derledik. İlanlara ilişkin bilinmesi gereken tüm detaylar şu şekilde,

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

DPB, İŞKUR veya başka bir paltform üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre; sözleşmeli personel alımı yapacak olan kurumların listesi şöyle,

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Adli Tıp Kurumu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi, ÖSYM Başkanlığı, TÜBİTAK, Enerji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ve tüm memur adaylarının sağlamaları istenilen genel başvuru koşulları ile alım yapacak kurumun alım yapılacak pozisyonuna göre belirlenen özel şartlardan oluşuyor. 

İşte o koşullar;

Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak,

Özel şartlar; sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlayan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında adaylardan başta KPSS şartı talep edebilir. Ancak halen başvuru süreci devam eden ilanlar arasında hem KPSS puanıyla hemde KPSS şartsız personel alımı yapan kurumlar bulunuyor. 

Bununla beraber kurumlar adaylardan KPSS şartı, öğrenim şartı, deneyim şartı, yaş şartı, belge sertifika şartı gibi koşullar talep edebilir. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Yayımlanan personel alım ilanlarını Kamuilanlari.com olarak sizlere duyuruyoruz. Bu bağlamda sitemizde yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir