Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS Puan Esasına Göre Sözleşmeli Memur Alımı İçin Sınav İlanı Yayımlandı

Resmi Gazete’de Çaykur Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlandı. 

İlan edilen sözleşmeli personel alım ilanında mühendis kadrolarında memur alımı yapacağını ilan eden kurum alımların sınav usulü ile yapılacağını belirtti. 

Çaykur tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında yer alan kadro kontenjan, başvuru şartları ve diğer detaylar sizlerle. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Çaykur tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında, kurum bünyesine taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 8 personel alımı olacağı belirtildi. 

Bu ilanda yer alan açık kadrolar ise; Endüstri Mühendisi 1 personel, Makine Mühendisi 2 personel, Bilgisayar Mühendisi 1 personel, Kimya Mühendisi 1 personel, Elektrik Mühendisi 1 personel, Ziraat Mühendisi 2 personel. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Sözleşmeli personel alım ilanı yayımlayan her devlet kurumu gibi Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü de ilan metninde adayların sağlmaları gereken başvuru şartlarını aktardı.

Kurum bünyesine yapılacak ve yukarıda kontenjan detayları ile paylaştığımız kadrolar için özel şartların olduğunu duyuran Çaykur bunun yanında adaylarda Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ortak koşulların da sağlanmasını talep ediyor. 

Yayımlanan ilan metninde adaylara duyurulan o başvuru koşulları şunlar;

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Öğrenim Şartı:

Çaykur adayların yukarıda yer alan pozisyonlar için gerekli bölümlerden mezun olmasını istiyor; Fakültelerin/Yüksekokullann veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının bölümlerinden mezun olmak.

KPSS Şartı:

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlar için adayların son başvuru tarihi itibarıyla 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P3 puan türünden en az yetmiş (70) puan ve üzeri almış olmaları gerektiği ilan edildi. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlan metninde yer alan açık kadrolar için talep edilen özel koşulları sağlayan adaylar başvurularını 27 Eylül tarihine kadar yapacaklar. İlan metninde yer alan başvuru evrakların derlenmesini isteyen Çaykur bu evrakların Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta (İadeli taahhütlü veya kargo) ile kuruma teslimi yoluyla başvuruların tamamlanacağını bildirdi. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir