Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS Şartsız ve En Az Lise Mezunu Memur Alımı İçin Dışişleri Bakanlığı İlan Yayımladı

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz personel alımı için ilana çıktı. Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanan duyuru kapsamında bakanlık sözleşmeli sekreter pozisyonu için personel alımı yapacak. 

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan bu alım ilanı için başvuru yapmak isteyecek adaylar için başvuru şartlarını aşağıda aktarıyoruz. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanı bakanlığın, T.C. Singapur Büyükelçiliği bünyesine yapılacak. Bu kadro için adayların DMK’da yer alan şartların dışında aşağıda yer alan koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

İlanda bakanlık alımlara Türk vatandaşı olanların başvuru yapabileceğini açıkladı. Sınav tarihi itibariyle 41 yaş sınırı bulunan personel alım ilanında öğrenim seviyesi ise en az lise mezunu olarak belirtildi. Tüm ilanlarda yer alan genel şartlardan olan kamu haklarından mahrum olmamak, şartınında sağlanmasını isteyen Dışişleri Bakanlığı adaylardan ayrıca şu koşullara haiz olmalarını istedi.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvuru İşlemleri

Dışişleri Bakanlığı adayların başvurularını aşağıda yer alan başvuru adresine ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte başvuru yapacaklarını açıkladı. 

Başvuru Evrakları: Başvuru Formu, Özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Başvuru Adresi: T.C. Singapur Büyükelçiliği, 2 Shenton Way#10-03 SGX Centre 1, Singapore 068804

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir