Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS’siz, 50 ve 60 KPSS Puan Şartıyla DPB Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı ve diğer portallar üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza DPB’de yayımlanan ve halen başvuru yapılabilecek personel alım ilanlarını derledik. 

DPB’DE YAYIMLANAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından ilan edilen sözleşmeli personel alımlarında 4 farklı kurumun ilanı bulunuyor. Bu kurumların listesini ve alım yapacakları personel detaylarına ilişkin bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

DPB’de yayımlanan ilanlara göre Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. İstanbul teknik Üniversitesi yayımladığı personel alım ilanında sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi ise bir ilan yayımlayarak 112 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Marmara Üniversitesi de bir ilan yayımladı ve iki kadroda personel istihdamı sağlayacağını duyurdu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Kurumlarında sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları

Sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında adaylardan talep edilen koşullara dair de ayrıntılı bilgi verdiler. 

Her kadro için ayrı ayrı koşullar talep eden kamu kurumları genel olarak aşağıda yer alan maddelere haiz olunmasını gerektiğini bildirdiler.

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLAN DETAYLARI

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tokat Gaziosmanpaşa personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

DHMİ sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanlarını Takip Etmek İçin:

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir