Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KPSS’siz, En Az Lise Mezunu ve 41 Yaş Memur Alım İlanı Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Alımların en az lise mezunu düzeyinden yapılacağını duyuran bakalığı ilan metnini sizlerle paylaşıyoruz. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Singapur Büyükelçiliği’ne yapılacağı bildirildi. İlana göre alım yapılacak kadro sözleşmeli sekreter pozisyonu olarak açıklandı. Bu kadro için belirlenen en önemli şart İngilizce bilmek. Bakanlığı yayımladığı duyuru metninin detayları şu şekilde,

İlana Başvuru Yapacak Adaylardan Talep Edilen Başvuru Koşulları

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyurusunda, alımların sınav esasına göre yapılacağı ve sınava başvuruda bulunmak için aşağıda yer alan koşulların sağlanması gerektiği ifade edildi. 

Bakanlık adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerektiğini bildirdi. Bu koşulun yanında sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, diğer başvuru koşulları. Bu koşullara ek olarak adayların her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri isteniyor.

İlanın en önemli iki şartı ise şu şekilde;

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan için başvuruda bulunacak olan adaylar, işlemlerini 2 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvurular ilan metninde yer alan ve aşağıda paylaştığımız evrakların kuruma ulaştırılması suretiyle yapılacak. 

2 Shenton Way#10-03 SGX Centre 1, Singapore 068804 adresine yapılacak başvurular şahsen yada posta yoluyla yapılacak. Başvuru için gerekti evraklar; Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir