Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kültür Bakanlığı KPSS Puanıyla 785 Kütüphaneci, Memur Alım İlanı Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı sözleşmeli kamu personeli alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında daha önceden ilan edilen kadrolar için memur alımları olacağı bildirildi. 

Kamu İlanları olarak söz konusu bu kadroları ve alım yapılacak kadrolar için belirlenen tüm özel koşulları sizlere en küçük detayına kadar aktarıyoruz. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI 2019 PERSONEL ALIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayımladığı personel alım ilanında alım yapılacak kadro sayısı 785 olarak duyuruldu. İlana göre 7 farklı kadroda personel alımı yapacak olan kurum kontenjan detaylarını şu şekilde açıkladı.

Başvuru kılavuzunda yer alan kadro kontenjan detayları; 500 Kütüphaneci alımı, 25 Arkeolog Alımı, 25 Müze Araştırmacısı alımı, 50 Mühendis Alımı, 65 Mimar alımı, 50 Şehir Planlayıcısı alımı, 50 Tekniker alımı, 20 Mütercim Tercüman alımı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kültür Bakanlığı ilanında yer alan açık kadrolara başvuru yapacak başvurularını yapmadan önce hem tüm kadrolar için ortak olan koşulları hemde her kadro için ayrı olan özel koşulları sağlamak zorundular. 

İşte ortak o koşullar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

KPSS Şartı: Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, Tekniker için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak, Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek.

Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

ÖZEL BAŞVURU KOŞULLARI

Özel başvuru koşulları açık kadrolara göre şu şekilde;

Kütüphaneci:

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

Arkeolog:

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi (Arkeoloji Bölümü), Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, — Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Müze Araştırmacısı:

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; Sanat Tarihi: Sanat Tarihi programından, Tarih: Tarih programından, Arap Dili ve Edebiyatı: Arap Dili ve Edebiyatı programından, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Mimar:

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren mimarlık programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Mütercim-Tercüman:

Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren, İngilizce veya Almanca; Mütercim-Tercümanlık, Çeviribilim ile Alman Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kültür Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını 25 Ekim tarihi itibariyle yapacaklar. Başvurular 9 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfı içerisinde adaylar bakanlığın internet sitesi üzerinden önbaşvurularını yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir