Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kültür Bakanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Personeli Alım İlanı Yayımladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, DPB’de yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Alımlar kurumun Bilgi İşlem Daire Başkanlığına uygumalı ve sözlü sınav esasına göre yapılacak. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Kültür Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine yapılacak alımlar sözleşmeli bilişim personeli kadrosuna yapılacak. Kurum bu kadro için toplam 3 personel istihdam edeceğini açıkladı. 

İlana göre bilişim personeli kadroları arasında Kıdemli Yazılım Uzmanı, Yazılım Uzmanı ve Sistem Uzmanı pozisyonları bulunuyor. 

Öğrenim Şartı

Söz konusu personel alım ilanları için belirlenen öğrenim şartı şu şekilde

Kıdemli Yazılım Uzmanı, Yazılım Uzmanı, Sistem Uzmanı kadroları için ortak öğrenim şartı koşulu; Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

İlan metninde yer alan öğrenim şartı koşulunu sağlayan adayların sağlamaları gereken diğer koşullar.

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartlara haiz olmak,

* Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 

* Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak,

* Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak, • Sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek,

* Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

BAŞVURU SÜRECİ

Kültür Bakanlığı’na bağlı YTB için yayımlanan sözleşmeli bilişim personeli alımı için talep edilen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 8 Temmuz tarihine kadar yapacaklar. Kurum başvuruların Başkanlığın https://basvuru.ytb.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacağını duyurdu. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir