Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Ocak Ayı KPSS’li/KPSS’siz 494 Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı

Kamu kurum ve kuruluşları ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. KPSS puan sıralamalası esasına göre ya da KPSS puan şartı olmadan yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına dair tüm bilinmesi gereken ayrıntıları haberimizde derledik.

* Hangi kurumlar sözleşmeli personel alım ilanı yayımladılar?

* Kurumlar hangi kadrolardan alım yapacaklar?

* Sözleşmeli personel alım ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

* İlanlara başvurular nasıl yapılacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını Kamuilanlari.com olarak ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan 10 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumların listesi şu şekilde,

Sözleşmeli Personel alımı yapacak kurumlar; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Ege Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Paşa Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB ve Çukurova Üniversitesi. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıda siz okuyucularımıza DPB’de sözleşmeli personel alım ilanı yayımlayan 10 farklı kamu kurumunun listesini aktardık. Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile toplam 494 sözleşmeli personel alımı yapacaklar. 

Yayımlanan ilanlar arasında Büro Memuru, Çok farklı alanlarda Mühendis, farklı branşlarda Tekniker, Sağlık Personeli, Sağlık İşçisi, Uzman Yardımcısı, Uzman, Pilot, Basın-Enformasyon Personeli, Fizyoterapist, Biyolog, Hemşire, Sistem Programcısı Çözümleyici, Programcı kadrolarında alımlar yapılacağı duyuruldu. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların tamamının Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartların tamamına haiz olmaları gerekiyor. Genel şartlara haiz olan adayların kurumların belirledikleri eğitim, KPSS; deneyim, yaş ve diğer özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. Kurumların talep ettiği yaş şartını sağlamak, Alım yapılacak kadrolar için ilgili puan türünden asgari KPSS puan şartını sağlamak (KPSS’siz, 50, 60 ve 70 KPSS şartı ile yayımlanan ilanlar var)

Adaylar kurumların belirledikleri bu şartların yanı sıra bu listede olmayan ancak ilan metninde yazan tüm şartlara da haiz olmaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli personel alım ilanına başvurular iki şekilde gerçekleştiriliyor. Bazı kurumlar alım ilanlarına başvuruların elektronik ortamda yapılmasını talep ederken bazı kurumlar bizzat veya posta yoluyla evrak teslimi suretiyle başvuruları kabul ediyor. 

Bu başvuru tercihi her kurum için farklılık gösteriyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLARI

DPB’de yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarını ayrıntılı incelemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Ege Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Düzce Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TBMM Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çukurova Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.