Sözleşmeli Personel Alım İlanları

ÖSYM’den Yüksek Maaşla Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına dair bir duyuru yayımladı. 

Söz konusu alım ilanına dair genel açıklamalarda bulunan ÖSYM Başkanlığı, ilanın başvuru sürecine dair bilgi verdi. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda söz konusu personel alımlarının Başkanlığın Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere alınacağını duyurdu.

ÖSYM Personel Alım Duyurusu

31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik”in sekizinci maddesi uyarınca yapılacak alımlar KPSS ve YDS puan esasına göre yapılacağı açıklandı.

Kurum bu kapsamda ”2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun on (10) katı aday arasından, Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 5 (Beş) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.” ifade etti. 

BAŞVURU BİLGİSİ

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda Bilişim Personeli alım ilanı başvurulaırnın 11 Mart 2019 tarihinde başlayacağını ve 26 Mart 2019 tarihinde mesai bitiminde sona ereceğini açıkladı.

Adayların sınava katılabilmesi için yapmaları gereken işlemler hakkında bilgi veren kurum başvuruların nasıl yapılacağına dair şu ifadeleri kullandı.

”Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle Ek’te belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. ”

BAŞVURU SONUCU OLUMLU OLAN ADAYLAR

Başvuru sonucu olumlu olan adayların yapacakları işlemleri de açıklayan ÖSYM Başkanlığı şu ifadelere yer verdi. 

”Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı tarih ve saat, ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Giriş sınavı sözlü usulü ile 16 Nisan 2019 tarihinde ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresinde yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.”

İlan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir