Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı DPB’de Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanına KPSS puanıyla ya da KPSS’siz başvuru yapılabilecek. İlan metninde yer alan başvuru koşullarını sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

DPB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında tek bir pozisyondan personel alımı olacacağı ilan edildi. İlana göre bakanlık 24 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar ise sözleşmeli bilişim personeli pozisyonundan yapılacak. 

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alım ilanında yer alan açık pozisyonlar: . Net Yazılım Uzmanı, Java Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Uzmanı, Oracle Veri Tabanı Uzmanı, Veri Tabanı ve Orta Katman Uzmanı, Sistem ve Ağ Güvenliği Uzmanı, 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan sözleşmeli bilişim personeli alım ilanında yer alan branş için farklı özellikler talep ediliyor. Bu özel koşullara haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında tüm branşlar için ortak olan koşullar bulunuyor. Bu koşullar ise şöyle; 

Genel Koşullar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme edebilme yeteneğine sahip olmak, Tutum ve davranışların göreve uygun olması gibi kriterlere sahip olmak.

Deneyim Şartı

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,

Öğrenim Şartı

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

KPSS Şartı

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen KPSS şartında şu ifadeler yer aldı. 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanı esas alınacak. KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) olarak kabul edilecek. 

BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru koşullarına haiz olan adaylar başvurularını 17 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. Başvurular a Sağlık Bakanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001.Cadde No:9 Bilkent Çankaya/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Evrak birimine şahsen yada posta yoluyla yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir