Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur, Hizmetli, Tekniker ve Teknisyen Alım İlanı Yayımladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. 

Yayımlanan sözleşmeli memur alım ilanında yer alan kadro bilgileri, öğrenim, KPSS ve diğer şartlar ile başvuru detayları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 4 farklı statüde 38 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Kurum yayımladığı personel alım ilanında alım yapılacak kadroları şöyle açıkladı.

Büro Personeli (Dava Takip), Büro Personeli (Mali Đşler), Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Bilgisayar Teknikeri), Tekniker (Harita Kadastro), Tekniker (Đnşaat), Tekniker (Video Montaj), Büro Personeli (Ambar), Büro Personel, Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Motor), Teknisyen (Elektronik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat), Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı), Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli (Garson)BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları;

KPSS Şartı;

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak (en az 60 KPSS puanına sahip olmak)

Genel Şartlar; 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Yaş Şartı;

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (12 Nisan 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

BAŞVURU SÜRECİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar 2 Nisan ile 12 Nisan tarihleri arasında yapacaklar.

Başvuru yapacak adaylar başvurularını belirtilen tarihler arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir