Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sayıştay Başkanlığı 50 KPSS Puan Şartıyla Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sayıştay Başkanlığı, DPB’de bir duyuru yayımlayarak ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. 

Sayıştay Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde yer alan açık kadrolar, başvuru koşulları ve ilanlara başvuru sürecine dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

DPB’de yayımlanan duyuru metninde, Sayıştay Başkanlığı’nın Programcı kadrosuna 9 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar için maaş bilgisi de veren kurum personellere brüt tavan ücret olarak 6 bin 372 TL maaş verileceğini duyurdu. Maaşın yanında adaylara ayrıca 1240 TL ek ödeme yapılacağı açıklandı. 

Peki İlana Kimler Başvuru Yapabilir?

Sayıştay Başkanlığı’nca yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya askerlikten muaf bulunmak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, ÖSYM tarafından yapılan 2018 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında (B) grubu KPSSP1 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak. YDS veya dengi sınavlardan en az D düzeyinde puan almış olmak. Kamu kurumlarında çalışmış olanlardan, son iki yıl içinde sözleşme feshi veya başka bir sebeple görevine son verilmemiş olmak. 

BAŞVURU SÜRECİ

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, ilana başvuru yapacak adayların başvurularını 6 Mayıs tarihine kadar yapabilecekleri bildirildi. İlan için adayların başvuru kılavuzunda yer alan evrakları İnönü Bulvarı, No:45, Balgat / Ankara” adresine şahsen veya posta yoluyla teslim etmeleri gerektiği açıklandı. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir