Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sözleşmeli Memur İlanları: Hizmetli, Sekreter ve Bilişim Personeli

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapıyorlar. DPB, Basın İlan Kurumu, İŞKUR ve kurumların web sayfalarından duyurulan ilanlar çeşitli statülerde ilan ediliyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımız için 3 farklı kamu kurumunun yayımladığı sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI

Farklı platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan eden 3 kamu kurumu arasında Danıştay Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü ve Dışişleri Bakanlığı bulunuyor. 

Bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda hem KPSS puanıyla hemde hemde KPSS şartsız alımlara yapılacağı bildirildi. İşte söz konusu bu alım ilanlarında yer alan açık kadrolar. 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI İLANI

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı 60 KPSS puan şartıyla yayımlandı. Bu alımlara en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlan metninde yer alan bilgilere göre kurum 28 personel alımı yapacak. 5 farklı kadro için gerçekleştirilecek alımlar Hizmetli, Sağlık Teknisyeni, Garson, Aşçı ve Bulaşıkçı kadrolarına yapılacak. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İLANI

Dışişleri Bakanlığı kendisine ait kurumsal internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Sekreter alımı yapacağını açıkladı. İlana başvurular KPSS şartsız olacak. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında adaylardan yabancı dil şartı talep ediliyor. İlana çok iyi derece Almanca ve Türkçe bilen adaylar başvuracak. 

TSE PERSONEL ALIM İLANI

Türk Standardları Enstitüsü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesine yapılacak olan alımlar KPSS puanıyla ya da KPSS’siz başvuru yapılabilecek. KPSS puanı olan adaylar KPSS puanlarıyla olmayan adaylar ise KPSS’siz başvuru yapabilecekler. İlanda sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına personel alımı olacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmak, kadrolar için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, KPSS şartını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiklerinin olmaması, yaş şartının sağlanması ve kurumların talep ettiği tüm özel koşulları sağlamak.  

İLANLARA DAİR DETAYLARI

İlanlara dair tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden öğrenebilirsiniz.

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türk Standartları Enstitüsü sözleşmeli memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı  sözleşmeli memur alım ilanı için TIKLAYINIZ
 
Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir