Sözleşmeli Personel Alım İlanları

TBMM Sözleşmeli Bilişim Personel Alım İlanı Yayımladı

TBMM Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğine göre personel alımı yapacağını duyurdu.

Sözlü ve yazılı sınav usulüne göre gerçekleştirilecek olan personel alımlarına adaylar,  Yazılım Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, Sistem Uzmanı, Kıdemli Sistem Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Network Uzmanı kadroları için başvuru yapabilecekler. 

Adaylardan talep edilen diğer koşullar ise şu şekilde,

BAŞVURU KOŞULLARI

İlana başvuruda bulunacak adayların talep edilen koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Buna göre adayların, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. 

Eğitim şartına ek olarak adaylardan ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek” şartları talep ediliyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

TBMM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 24 Aralık tarihi ike 11 Ocak tarihi arasında yapacaklar.

Başvurular, https://www.tbmm.gov.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ve pozisyonlar itibarıyla istenilen belgelerle birlikte; Şahsen yapılacak başvurular, TBMM Ek Hizmet Binası Atatürk Bulvarı No:153 Bakanlıklar/ANKARA adresine, Posta yolu ile yapılacak başvurular ise TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı 06543 Bakanlıklar/ANKARA adresine yapılacaktır.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu kurumlarının personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.