Sözleşmeli Personel Alım İlanları

YÖK Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Resmi Gazete aracılığıyla duyurduğu bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. 

Kurumun merkez teşkilatında görevlendirmek üzere yapılacak olan alımlar sözleşmeli bilişim personeli kadrosu için yapılacak. İlanda yer alan kadro bilgileri ise şu şekilde,

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

YÖK tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında alımların bilişim personeli kadrosuna olacağı açıklandı. Bu kadro için kurum toplam 6 personel alımı yapacak. 

İlana göre alımlar ise Sistem Programcısı (Sistem), Sistem Programcısı (Yazılım), Yazılım Uzmanı, Sistem Uzmanı ve Ağ Uzmanı kadrolarına yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alımları için tüm adaylardan sağlanması istenilen genel koşullar bulunuyor. Bu genel koşulların yanında adayların ayrıca her bir alan için belirlenen mesleki özellikleri de sağlamaları isteniyor. 

Genel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. Mesleki olarak belirlenen özel şartlara ise haberimizin altında yer alan ilan metninden görüntüleyebilirsiniz. 

İlana başvuru yapacak adayların; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu bulunmamak gibi koşulların yer aldığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşıması gerekiyor. Bunun yanında adayların 35 yaşından gün almamış olmak, YDS şartını sağlamak, KPSSP3 puanına sahip olmak şartlarına haiz olmaları gerekiyor. Erkek adaylar için ayrıca muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak şartı bulunuyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını www.yok.gov.tr adresinde bulunan “Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle ilan metninde yer alan başvuru evraklarının şahsen veya posta yoluyla teslim edilmesi şeklinde yapılacak.

Başvuru Adresi: (Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı Universiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/ Çankaya/ANKARA)

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir