Personel Alımı

Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor ! İlan Yayımlandı

Resmi Gazete'de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana göre büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Resmi Gazete üzerinden bir ilan yayımladı. Bu ilanda sözleşmeli büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu alıma ilişkin ilanda “Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2018 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere personel alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Sözleşmeli Personel Alımı
Sözleşmeli Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

Sözleşmeli personel alımı için yayımlanan ilanda adaylarda bazı şartlar aranacak ve bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3. Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).

4. Sözleşmeli personel alımına ilişkin Son 1 (bir) yıl içerisinde personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

6. Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU DETAYLARI

Sözleşmeli personel alımına ilişkin başvurular 11 Şubat 2020 ile 25 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı resmi internet sayfası https://ilan.subu.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (e-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı ve mühürlü belgeler) yapacaklardır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir