Alexa

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 İşçi Alımı Kadroları ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Spor Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 3 bin 243 işçi alımı kadro ve kontenjan bilgisi ile başvuruların ne zaman yapılacağına dair tüm detaylar belli oldu.

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 İşçi Alımı Kadroları ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Spor Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 3 bin 243 işçi alımı kadro ve kontenjan bilgisi ile başvuruların ne zaman yapılacağına dair tüm detaylar belli oldu.

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 İşçi Alımı Kadroları ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Editor: Mustafa Karagöz
09 Şubat 2019 - 12:00

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yapmış olduğu bir açıklama ile Gençlik ve Spor Bakanlığına işçi alımları yapılacağını ifade etti. Bakanlık bünyesine toplam 3 bin 243 işçi alımı yapılacağını duyuran Mehmet Kasapoğlu'nun bu açıklamanın ardından bu alımlara dair tüm detaylarda netlik kazandı. Buna göre ilana başvuruda bulunacak olan adayların bilmesi gereken tüm detayları şu şekilde; 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı 278 Engelli Personel, 146 Eski Hükümlü Personel ve 2819 Normal Personel alımı gerçekleştirek. 

Alımların yapılacağı kadrolara ilişkin verileren bilgilerde ise bakanlığın aşağıda yer alan pozisyonlarda personel alımı yapacağı duyuruldu. 

"Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım/ Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci."BAŞVURULAR 11 ŞUBAT TARİHİNDE BAŞLIYOR

3 bin 243 personel alımı ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yapmış olduğu açıklamasında, alımların hangi tarihler arasında yapılacağını da bildirdi. Buna göre Spor Bakanlığı personel alımı 11 Şubat Pazartesi günü saat 00.00'da ilana çıkacak. Adaylar bu tarihten itibaren başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirecekler. Başvuru işlemleri ise 15 Şubat tarihine kadar yapılabilecek. 

KURA VE ADAY BELİRLEME İŞLEMLERİ

Spor Bakanlığı'nda Temizlik Personeli olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.

Spor Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Fidan
  2 ay önce
  Bu ne başvuru yapamiyoz
 • KY
  2 ay önce
  Kpss şartı var mı acaba spor bakanlığında
 • Elna
  2 ay önce
  Bu olanlara nasıl başvuru yapicaz
 • Murat turgut
  2 ay önce
  türkiye geneli toplam alınacaklar bunlar illere göre dağılım gösteriyor mesela ben adıyamandayım burda 10 temizlik 2 aşçı 4 güvenlik 4 elektirik kadrolarına alıyorlar bulunduğun ilin işkur şubesine git başvur yada internet üzerinden iş kur sayfası iş arayan bölümüne gir yap
 • Ramazan Güzel
  2 ay önce
  Selam bende başvuracamda bu arada türkiye genelindemi anılacak bilgisi olan varmı
 • Eren KORA
  2 ay önce
  Nerden başvuru yapilacak peki işkur mu bakanlik kendi sitesimi