Genel

Suarez, Juventus’a transfer olabilmek için İtalyanca sınavına girdi!

Lionel Messi'den sonra Luis Suarez de Barcelona'dan ayrılmak için çalışmalara başladı. Juventus ile adı anılan Suarez, İtalyan vatandaşlığına geçmek için bugün İtalyanca sınavına girdi.

Barceloan Lionel Messi’yi bırakmadı ama Luis Suarez’i elinde tutamayacak. Suarez’in İtalyan Seria A’nın devi Juventus formasıyla top koşturmak için İtalyanca sınavına girdiği iddia edildi.

“SINAVI GEÇTİ” İDDİASI

Sabah antrenmanından sonra Barselona’dan İtalya’da Perugia kentine sınava giden Suarez’in, medyaya İtalyanca sınavına girdiği şeklinde yansıdı. Uruguaylı yıldızın İtalya pasaportu alabilmesi için zorunlu bir adım olan B1 İtalyanca sınavını vermesi gerektiği belirtildi. Sınavdan sonra Marca gazetesi golcü oyuncunun İtalyanca sınavından geçtiğini öne sürdü.

PASAPORT ENGELİ ORTADAN KALKTI

Juventus ile görüştüğü bilinen Suarez’in trasnferinini İtalyan pasaportu olmaması ve Avrupalı futbolcu kategorisinden oynamasından dolayı olmadığı öne sürülürken, bugünkü sınavdan sonra bu şartın ortadan kaldığı belirtildi. İspanya’dan Atletico Madrid ve Fransa’dan Paris Saint-Germain’in de talip olduğu Sanchez’in 2020-21 sezonunda Barcelona’da kalabileceği, ama gerekli belgeleri teslim etmesi halinde ocak ayındaki ara transfer döneminde Serie A’da boy gösterebileceği kaydedildi.

ÇİFTE VATANDAŞ ŞARTLARI!

Hem İspanya hem İtalya ebeveynlerinin kökenleri kendilerinde olan Latin Amerika yurttaşlarına çifte vatandaşlık fırsatı sunarak Latin futbolculardan kendi yurttaşı ve Avrupa yurttaşı kategorisinde istifade edebiliyor.

İlgili Makaleler