Gündem

Sudan’da Tedavisi Yapılmayan Covid-19 Hastası Vatandaşımız Türkiye’ye Getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım daha yaptı ve bir vatandaşımızın Sudan'dan ülkemize getirildiğini belirtti. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü tanısı konup tedavi edilmeyen bir vatandaşımızın Sudan'dan Türkiye'ye getirildiğini ve tedavisine başlanıldığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü tanısı konup tedavisi yapılmayan vatandaşımızın Türkiye’ye getirildiğini ve tedavisine başlandığını kendisinin yoğun bakımda olduğunu vurguladı.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sudan’ın başkenti Hartum’da, Koronavirüs tanısı konan, solunum güçlüğüne rağmen hastanede tedavi edilmeyip, evine gönderilen 55 yaşındaki vatandaşımız Mehmet Hanefi Aydın’ı Türkiye’ye getirdik. Şu anda yoğun bakımda. Salgına karşı, dünyanın her yerinde vatandaşımızın yanındayız.”

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Koca’nın paylaşımı şöyle oldu:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler