Gündem

Suudi Arabistan kraliyet ailesinde Covid-19 tespit edildi!

Dünyanın pek çok ülkesine yayılan corona virüsü Suudi Arabistan’da kraliyet ailesine bulaştı.

Tüm dünya corona virüsü ile mücadele ederken, Suudi Arabistan’dan önemli bir haber geldi. New York Times kraliyet ailesinden 150 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını yazdı. Habere göre 84 yaşındaki Kral Salman, Kızıldeniz’deki bir adada corona virüsü nedeniyle tecrit altındayken, oğlu 34 yaşındaki Veliaht Prens Muhammed bin Salman da, birçok bakanla birlikte Cidde’de virüsten korunmaya çalışıyor.

Doktorlara mektup gönderildi

Gazete Kral Faysal Uzmanlık Hastanesi’nin doktorlara gönderdiği mektubun kopyasına ulaştı. Söz konusu mektupta, “Ülke genelinden gelecek VIP kişiler için talimatlar hazır olacak. Kaç kişinin geleceğini bilmiyoruz ama alarm seviyesini yüksek tutuyoruz. Tüm kronik hastalar en acil şekilde taburcu edilmeli, hasta olan hastane çalışanları da başka yerlerde tedavi edilmeli” ifadeleri yer aldı.
Ayrıca hastane doktorları, Riyad Valisi Prens Faysal bin Bandar bin Abdülaziz, Covid-19 sebebiyle yoğun bakıma alındığı bilgisini verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir