Personel Alımı

SYDV Memur Alımı İlanı Az Önce Yayınlandı; Dört İlde Birden Memur Alımı Gerçekleştirilecek! Başvurular İçin Son Gün…

Artan işsizliğe karşı istihdamlarını kamuoyuna açık bir şekilde gerçekleştirmeye başlamış olan kamu kurum ve kuruluşları, 2022 yılı için toplu alımlara başlıyor. Bu kez alım yapacak olan ise, Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) oluyor.

Bakanlıklar gibi bakanlıklar bünyesinde hizmet veren çeşitli kuruluşlar da dönem dönem memur alımları gerçekleştiriyor. O kuruluşlardan biri olan ve genellikle kaymakamlık ile valiliklerde hizmet veren SYDV, bu hafta itibariyle yılın ilk memur alımlarının startını veriyor.

Aksaray, İstanbul, Kocaeli Ve Sakarya SYDV Memur Alımı İlanı

SYDV dört ayrı ilde 8 memur alımı gerçekleştiriyor. Konuyla ilgili SYDV’den gerçekleştirilen açıklamaya göre; Aksaray Gülağaç SYDV bünyesinde çalıştırılacak olan sosyal yardım ve inceleme görevlisi alımı gerçekleştirilecekken, bu ilana başvurular 23 Mayıs 2022 tarihine kadar devam ediyor. İstanbul’da hem Kartal hem de Ümraniye şubelerine alım yapacak olan SYDV, 31 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmak üzere Kartal şubesinde çalışacak olan muhasebe memur alımı ile 27 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmak üzere Ümraniye şubesinde çalışacak olan 4 sosyal yardım ve inceleme görevlisi alımı gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Kocaeli Başiskele şubesine 1 büro memuru alacak olan SYDV, bunun başvuru tarihini ise 27 Mayıs olarak belirlemiş bulunuyor. Öte yandan Sakarya Söğütlü’de istihdam edilecek olan 1 sosyal yardım ve inceleme görevlisi alımı için son tarih 24 Mayıs 2022 olarak duyuruluyor.

Aksaray, İstanbul, Kocaeli Ve Sakarya SYDV Memur Alımı Şartları

Pozisyona ayrı şartlar haricinde bir de genel şartlar belirleyen SYDV, memur alımları için aradığı şartları açıklamış bulunuyor. Bu kapsamda SYDV’den gerçekleştirilen duyuruya göre; başvuru yapacak olan adayların B sınıfı ehliyete sahip olması bekleniyor. Bunun yanı sıra Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) ilgili pozisyona uygun olan yeterli puanı alma şartını koymuş olan SYDV, pozisyona uygun mezuniyet şartının yerine getirilmesini de bekliyor. Adayların 35 yaşını geçmemiş olması şartını genel ilan şartları arasına ekleyen SYDV, memuriyetine engel herhangi bir durumu olmaması ve 657 sayılı kanunun 48. maddesinde yer alan devlet memurları kanunu haiz olma şartlarını taşımasını talep ediyor. Öte yandan SYDV memur alımı ilanlarına başvurular, https://vakifilan.aile.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler