Gündem

Taksilerde Yeni Dönem: Her Müşteri Bunu Yapacak

Taksilerde yeni dönem başlıyor. Bu döneme göre müşteriler taksi şoförüne kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek ve bu puan sistem üzerinden görülecek. Bunun yanı sıra notunu yükseltmek isteyen şoförler arasında tatlı rekabetin başlaması beklenmektedir.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu yaptığı açıklamalarında pandeminin hAlen işlerini etkilemeye devam ettiğini, sektördeki iş kaybının yüzde 60 seviyesinde olduğunu belirtti. Eyüp Aksu açıklamalarında Eylül gibi pandeminin etkisinin daha da azalacağını öngördüklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“KALİTELİ HİZMET VERMEK İSTİYORUZ”

“Bu süreçte Özel Tüketim Vergisi teşviki sektörümüz için tekrar gelirse 270 milyon liralık araç alımı yapıp araç parkını yenileyerek sezonu açmak istiyoruz. ÖTV teşviki ile sektör her sene üç bin araç yenilenir.

Doğrudan 250 bin kişi buradan ekmek yiyor. Her gün 800 bin taşıma yapıyoruz. Bu gerçekler ışığında araçlarımızı da yenileyerek müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz.”

“MÜJDEYİ VERMİŞ OLACAĞIZ”

Türkiye gazetesinin haberine göre Sektörün daha da keyifli hale gelmesi için bir mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini veren Eyüp Aksu açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız.

Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz.”

PUANLAMA OLACAK

Müşteriler, kullandıklarını taksinin şoförüne, mobil uygulama üzerinden puan verecek. Bu puanlama trafik kurallarına uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda olacak. Bu puan ise sistem üzerinden görüleceği gibi müşterilerin yüksek puan almış şoförleri tercih edebileceği belirtildi. Bu doğrultuda notunu yükseltmek isteyen şoförler arasında tatlı bir rekabet olması bekleniyor.

İlgili Makaleler