Eğitim

Tamamen yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Tarih belli oldu

Corona virüsü salgını sonrası kademeli olarak eğitime başlanılmıştı. Vatandaşlar ve öğrenciler tarafından tamamen yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağı merak ediliyordu. Tüm sınıflarda yüz yüze eğitim için tarih belli oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Türkiye’de uzaktan eğitim devreye sokulmuştu. Bazı öğrenciler yüz yüze eğitime kademeli olarak başlarken, bazı öğrenciler hala uzaktan eğitime devam ediyorlar. Bu nedenle vatandaşlar ve öğrenciler tarafından tamamen yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmedi ancak geriye kalan sınıfların 23 Kasım’da açılacağı, böylece kademeli eğitime geçişin son aşamasının tamamlanacağı iddia edildi.

Haftada 2 gün planlanıyor

Buna göre, vaka artış oranlarını 16 Kasım’a kadar MEB’e bildirilecek. Olumsuz bir görüşe varılmaması durumunda ortaokul 6 ve 7. sınıflarla lise 10 ve 11. sınıfların 23 Kasım’da haftada 2 gün olmak üzere yüz yüze eğitime başlayacaklar.

En kısa zamanda tüm kademeler

Bakan Selçuk geri kalan sınıfların yüz yüze eğitime başlamasına ilişkin, “Cumhurbaşkanımız yüz yüze eğitime geçiş planlamamızın 3’üncü aşamasında ortaokula ve liseye yeni başlayan; ancak henüz okullarına kavuşamayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin 2 Kasım itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağının müjdesini de paylaştı. Şu an okul öncesi, ilkokulların tüm sınıf düzeyleri, köy okulları, özel gereksinimli öğrenciler, hazırlık sınıfları ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başladık. Diliyoruz ki en kısa sürede diğer tüm kademelerdeki öğrencilerimizi okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla kavuşturalım ve yüz yüze eğitime başlayalım” ifadelerini kullanmıştı.

Önümüzdeki günlerde tüm sınıflar için yüz yüze eğitim konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un resmi bir açıklamada bulunması bekleniyor.

İlgili Makaleler