EkonomiKamu Haberleri

Tapu ve Kadastro çalışanlarına maaş iyileştirmesi ve döner sermayeden ek ödeme!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde bulunan yaklaşık 20 bin çalışanın maaşlarında iyileştirme ve döner sermayeden ek ödeme desteği gündeme getirildi. TBMM’de konuyu gündeme getiren MHP Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, ‘’Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarına tıpkı benzer bazı kurumlarda yapılan maaş iyileştirmesi gibi yapmış oldukları her tapu işlemi için döner sermayeden ek ödeme verilerek destek sağlanması isabetli olacaktır’’ dedi.

Ayrıca yurtdışına yeni Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüklerin açılması ve buralara personel alımı yapılmasını öngören Sadir Durmaz, şu açıklamalarda bulundu;

DÖNER SERMAYEDEN EK ÖDEME

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce Milliyetçi Hareket Partisinin de içinde bulunduğu 57’nci Hükûmet döneminde temelleri atılan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi, kısaca TAKBİS Projesi’yle işlemlerin daha hızlı ve ekonomik yapılabilmesi temin edilmiş, sonraki dönemlerde de bu sisteme yatırımlar ve güncellemeler devam ettirilerek Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’yle vatandaşımızın daha etkin ve kaliteli hizmet alması sağlanmıştır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, devam eden pandemi sürecinde yoğun iş gücüne rağmen yaklaşık 20 bin çalışanının özverisi ve geliştirilen vatandaş odaklı projelerle iş yükünün altından kalkmayı başarmış, herhangi bir aksaklığa meydan vermemiştir. Bu sebeple, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanlarına tıpkı benzer bazı kurumlarda yapılan maaş iyileştirmesi gibi yapmış oldukları her tapu işlemi için döner sermayeden ek ödeme verilerek destek sağlanması isabetli olacaktır.

YURTDIŞI TAPU İŞLEMLERİ

Ayrıca, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın tapu işlemlerini bulundukları ülkelerde yapabilmeleri için Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yetkisi alınmış olan ülkelerde temsilcilikler açılması ve genel müdürlük tarafından buralara personel görevlendirilmesi yapılması bazı mağduriyetlerin önlenmesi açısından yerinde bir karar olacaktır.

İlgili Makaleler