GündemPersonel Alımı

Tarım Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek Personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada alınacak olan personel kadrolarında en az lise mezunu olanlarda başvurabilecek.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli 2 bin 153 personel alımı yapacaklarını duyurdu. Mühendis, sağlık teknikeri, Teknisyen, tekniker, veteriner hekim kadroları için alımın yapılacağını duyurdan Bakan Pakdemirli ”1.163 Mühendis, 11 Sağlık Teknikeri, 50 Teknisyen, 139 Tekniker ve 790 Veteriner Hekim alımı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

En az lise mezunu olmak gerekiyor

Teknisyen kadrosunda en az lise mezunu 50 kişinin istihdam edileceğini açıklanırken Tekniker kadrosu için ise en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor. Veteriner Fakültelerinden mezun olanlar ise 790 kişinin alınacağı Veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecek.

Mühendis kadrosu için Yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, Sağlık Teknikeri için Yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir