İşkur İş İlanları

Tarım Bakanlığı’na İŞKUR üzerinden kadrolu 826 işçi alımı yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 826 kişilik yeni bir kadro açacaklarının müjdesini verdi. Pakdemirli, Tarım Bakanlığına İŞKUR üzerinden kadrolu 826 işçi alımı yapılacağını belirtti. Alınacak işçilerin, mülakatsız bir şekilde alınacağını ve adayların kura ile belirleneceğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için Bakan Bekir Pakdemirli şu açıklamaları yaptı;

“Alımı yapılacak 826 işçi, İŞKUR üzerinden gerekli şartları taşıyanlar arasından kura ile belirlenecek. Dolayısıyla alımda mülakat olmayacak” dedi. Bakanlığa alınacak 826 personel, Tarım Bakanlığı taşra teşkilatında ‘’Tarım İşçisi’’ olarak istihdam edileceklerdir. Peki, işçi alımları başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru şartları nelerdir?

İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. Alım ilanının 20 Aralık 2020 tarihine kadar İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yayınlanması bekleniyor. İlan tarihinden itibaren başvurular başlayacak ve 5 iş günü içerisinde tamamlanacağı bekleniyor. Resmi ilan yayınlanır yayınlanmaz bu haber içeriğinde tüm ayrıntıları ile birlikte yer alacaktır.

İlgili Makaleler