Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı 122 Personel Alımı Yapacak! İllere Göre Dağılımı Açıklandı

Resmi Gazete'nin 15 Mayıs tarihli sayısında, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün verdiği ilanda, 122 personel istihdamı gerçekleştirileceği duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinden çalışmak üzere alınacak personellerin illere göre dağılımı açıklandı. KPSS puanı temel alınarak yapılacak alımın genel şartlarını, illere göre dağılımını ve yerleştirme işlemini haberimizde paylaşacağız...

Resmi Gazete’nin 15 Mayıs tarihli sayısında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilanı yer aldı. İlanda 122 personel alımı gerçekleştirileceği ve bunu yaparken yazılı veya sözlü sınav yapmaksızın KPSS puanının temel alınacağı belirtildi. İstihdam edilecek personellerin illere göre dağılımını ve başvuru genel şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

– 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

– 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

– Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

MÜRACAAT ÖZEL ŞARTLARI

– 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

– Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

– Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; – C sınıfı ehliyete sahip olmak, – Cinsiyeti Erkek olmak,

– Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

NASIL BAŞVURULACAK?

Müracaat etmek isteyen adaylar, 1 Haziran 2020 ile 12 Haziran 2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr sitesine girerek elektronik ortamdan başvuru yapabilecektir. Diğer yollarla gerçekleştirilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İLLERE GÖRE DAĞILIMI

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler