Kamu Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı Duyurdu: 15 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında kırsal kalkınmaya 970 milyon lira destek verileceğini ve bu destekler kapsamında 15 bin kişi istihdam edileceğini ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli bu destekler kapsamında istihdam hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Bakan Pakdemirli açıklamalarında Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında kabul edilen 2745 projeye 970 milyon 173 bin lira hibe desteği vereceklerini belirtti ve açıklamalarının devamında bu sayede 14 bin 839 kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalarında Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara ve kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına toplam 970 milyon 173 bin lira hibe vereceklerini bildirdi.

İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında desteklerden faydalanmak için 81 İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılan başvuruların 14 Kasım 2019 tarihinde sona erdiğini belirterek şöyle devam etti:

“Proje kapsamında İl Müdürlüklerimize 6591 adet başvuru yapıldı. Yapılan ilk değerlendirme sonucu başvuruların 2783 adedi, bakanlığımıza gönderildi. Merkez Değerlendirme Komisyonu bu başvuruların 2745 adedini desteklemeye uygun gördü. Uygun görülen 1063 adet ekonomik yatırım projesine 814 milyon 444 bin lira, 1682 adet ekonomik altyapı yatırım projesine de 155 milyon 729 bin lira olmak üzere toplamda 970 milyon 173 bin lira hibe sağlayacağız. Bu projeler sayesinde 14 bin 839 kişiye istihdam da sağlamış olacağız.”

Tarım Bakanlığı İstihdam Açıklaması
Tarım Bakanlığı İstihdam Açıklaması

Tüm bunların yanı sıra Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli uygun görülen proje sahipleri ile İl Müdürlükleri arasında hibe sözleşmelerinin imzalanacağını belirterek, böylece yatırım sürecinin başlayacağını ve 15 Kasım 2020 tarihine kadar projenin fiziki olarak tamamlanacağını dile getirdi.

PROJELER

İstihdam açıklamasının yanı sıra kabul edilen ekonomik yatırım projeleri şu şekilde belirtildi:

“375’i bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, 80’i hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, 15’i su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, 58’i çelik silo (tarımsal ürünlerin depolanması), 53’ü soğuk hava deposu, 35’i yenilenebilir enerji kullanan seralar, 66’sı yenilenebilir enerji üretim tesisi, 10’u hayvansal ve bitkisel orjinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, 371’i tanesi büyükbaş, küçükbaş, hindi ve kaz yetiştiriciliği, su ürünleri ve kültür mantarı üretimine yönelik sabit yatırım tesislerinden oluşuyor. Kırsal ekonomik altyapı yatırımları ise şunlar: 10’u kırsal turizm yatırımları, 1659’u çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesi, 12’si el sanatları ve katma değerli ürünler, 1’i bilişim sistemi yatırımları”

Söz konusu istihdam hakkında herhangi bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız olarak okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir