Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı En Az Lise Mezunu 122 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Bu ilanda en az lise mezunu 122 personel alımı yapılacağı ifade edilerek başvuruların 12 Haziran'da sona ereceği belirtildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda en az lise mezunu 122 personel alımı yapılacağı başvuruların devam ettiği ve 12 Haziran’da sona ereceği belirtildi. Söz konusu ilanda sözlü sınav yapılmadan KPSS puan sıralaması esas alınarak toplam 122 personel alımı yapılacağı vurgulandı.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular 1 Haziran itibari ile başladı ve 12 Haziran’a kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 12/06/2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir

ARANAN ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 – 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 – Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

İlanda belirtilen kontenjan dağılımı ise şöyle oldu:

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler