Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü’ne Kadro Ayırmıştı, Kurum Hemen Harekete Geçti! Beklenen KPSS Şartsız İş İlanı Bu Sabah Geldi!

Kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alan ve çalışmalarını Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak yürüten Orman Genel Müdürlüğü, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye dayanıklı peyzaj entegrasyonu projesi kapsamında çalıştırılmak üzere personel arayışı içerisine girdiğini ilan etmiş bulunuyor.

Yayınladığı işe alım ilanında herhangi bir KPSS puan türüne sahip olma şartını aramayan Orman Genel Müdürlüğü, açık olan pozisyonlardan başvuru sürecine kadar pek çok konuda iş arayan vatandaşları ilgilendiren bilgiler vermiş bulunuyor. Bu bilgilendirmeler, Orman Genel Müdürlüğü iş ilanına son başvuru tarihini de ortaya koyuyor.

Orman Genel Müdürlüğü, Dört Farklı Pozisyona Alım Yapıyor

Orman Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde çalışacak olan personel arayışı içerisinde olduğunu duyurduğu ilanda açık olan pozisyonları da açıklamış bulunuyor. Bu bağlamda başvuruları 15 Haziran 2022 tarihi saat 17.00’a kadar ilgili birimlerden alacak olan Orman Genel Müdürlüğü, alacağı yeni personelleri finansal yönetim uzmanı alımı, çevre koruma uzmanı alımı, sosyal koruma uzmanı alımı ile izleme ve değerlendirme uzmanı olarak çalıştıracağını ilan ediyor. Bu kapsamda pozisyona özgü mezuniyet şartları belirleyen Orman Genel Müdürlüğü, bu şartları da aynı ilan aracılığıyla açıklamış bulunuyor.

Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi’ne Personel Aranıyor

Alacağı personelleri Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi’nde çalıştıracak olan Orman Genel Müdürlüğü alacağı çevre koruma uzmanları için çevre mühendisliği veya ilgili bir alandan en az lisans mezunu olmanın yanı sıra tarım, su veya atık su ya da benzeri sektörlerde en az üç yıl deneyim şartını getirmiş bulunuyor. Alacağı finansal yönetim uzmanları için Dünya Bankası finansal yönetim uygulamaları konusunda deneyim sahibi olmanın yanı sıra uluslararası finansmanlı projelerde en az 1 yıl deneyim şartı arayan Orman Genel Müdürlüğü, başvuru yapacak adayların aynı zamanda; bütçeleme, planlama, muhasebe, raporlama, mali mevzuat gibi konulara hakim olmasını bekliyor. İzleme ce değerlendirme uzmanları için de uluslararası finansmanlı projelerde deneyim şartı getirmiş olan Orman Genel Müdürlüğü, bu pozisyon için ise 2 yıl deneyim istiyor. Tercihen Dünya Bankası, FAO, IFAD, UNDP veya diğer yerel uluslararası yatırım ve kalkınma kurumları ile daha önce çalışmış adayların başvurularını isteyen Orman Genel Müdürlüğü, adayların ilgili alanlardan mezun olmasını da şart koşuyor. Öte yandan Orman Genel Müdürlüğü’ne alınacak olan sosyal güvenlik uzmanlarının ise; sosyal bilimler, sosyoloji, ekonomi, halkla ilişkiler, eğitim veya ilgili alanlardan en az birinden lisans mezunu olması gerekiyor.

İlgili Makaleler