Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Personel Alımları Yarın Başlıyor! Son Başvuru 22 Mayıs’ta

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından geçtiğimiz günlerde, birçok meslekten 2 bin 153 personel alımı gerçekleştireceği bilgisi gelmişti. Bakanlık bünyesinde çalışacak personellerin başvuruları yarın itibariyle başlıyor ve son başvuru tarihi ise 22 Mayıs olarak açıklandı. Kadrolara göre personel dağılımı ve başvuru işlemlerine dair merak edilenleri haberimizde paylaşacağız...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz günlerde 2 bin 153 kişinin istihdam edileceğini açıklamıştı. Pakdemirli, hangi kadrolara alım gerçekleşeceğini ve nasıl başvurulacağına dair açıklamalarda da bulunmuştu. Yarın yani 15 Mayıs’ta başlayacak başvuruların son günü ise 22 Mayıs olarak belirtildi.

NASIL BAŞVURULACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilanına başvurmak isteyen adaylar, müracaatlarını yarından itibaren 22 Mayıs’a kadar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) gerçekleştirebilecekler.

KADRO DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Bakanlık içerisinde çalışacak kişilerin dağılımlarına dair Bakan Pakdemirli, “Bin 163 mühendis, 11 sağlık teknikeri, 50 teknisyen, 139 tekniker ve 790 veteriner hekim alımı gerçekleştireceğiz’’ şeklinde konuşmuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler