Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Yapacağı Personel Alımında Mevzuat Değişikliği! İşte Bu Kişiler Başvuramayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2020 yılında istihdam edeceği 2 bin 153 sözleşmeli personele ilişkin Resmi Gazete'de kritik bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre, bakanlık bünyesinde gerçekleşecek personel alımına, kamu kurumlarında çalışan kişilerin müracaat edemeyeceği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2 bin 153 sözleşmeli personel istihdam edeceğini aktarmıştı.

MÜRACAAT 15-22 MAYIS ARASINDA

Bakan Pakdemirli’nin yaptığı duyuru ise şu şekilde:

“Atamaların 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacağını belirten Bakan Pakdemirli “Bu tarihlerde 790 veteriner hekim, 699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri ataması yapacağız.”

TARIM VE ORMAK BAKANLIĞI’NDAN MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından duyurulan personel istihdamına ilişkin mevzuat değişikliği bugün Resmi Gazete’de yer aldı. Yapılan değişikliğe göre, başvurusu 15 Mayıs’ta başlayacak Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel ilanına, kamu kurumlarında çalışanlar müracaat edemeyecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler