Eğitim

Tatil Haberi Geldi ! İki İlde Okullar Yarın Tatil Edildi

Olumsuz hava koşullarından dolayı eğitime ara verildi. Bitlis ve Van ilimizde yarın eğitime ara verildiği ifade edildi. İki il için yapılan açıklamaların detaylarını haberimizde paylaşıyoruz...

Tatil haberi geldi ! İki ilimizin Valiliğinden yapılan açıklamada okulların yarın tatil edildiği ifade edildi. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamaların detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz…

BİTLİS’TE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada tatil haberi verildi. Söz konusu açıklamada olumsuz hava şartları ve yoğun kar nedeniyle il ve ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda 11 Şubat Salı günü eğitime ara verildiği belirtildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamanın devamında engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Valilikten gelen tatil haberi kapsamında Tatvan-Ahlat kara yolunda yoğun tipi olduğu, bu güzergahı kullanmak isteyen sürücülerin beklemede kalmaları veya hava şartlarını göz önünde bulundurarak yola çıkmaları gerektiği kaydedilen açıklamada, Tatvan-Van kara yolunun açık olduğu sürücülerin bu istikameti kullanabileceği bildirildi.

VAN’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Van’dan da tatil haberi geldi. Olumsuz hava koşullarından dolayı okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 11.02.2020 Salı günü de ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim, halk eğitim, özel eğitim, rehberlik araştırma ve rehabilitasyon merkezlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır”

Son gelişmeleri, son dakika ve güncel haberleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir