Gündem

Taziye ve Alışverişte 56 Kişiye Temas Etti! 7’sinin Covid-19 Testi Pozitif

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, Covid-19 salgınında tedbirlerin ne kadar kritik olduğunu kanıtlar nitelikte bir olay yaşandı. Ramazan dolyısıyla iftar yemeklerine ve taziyeye giden Hüsniye Alsat'ın Covid-19 testi pozitif çıktı ve katıldığı etkinliklerde temas halinde bulunduğu 56 kişi daha karantinaya alındı. Yapılan testler ellerine ulaşmaya başlarken şimdiden 7 testin pozitif çıktığı belirtildi.

Sakarya bulunan Akyazı Vakıf Mahallesi´nde yaşayan Hüsniye Alsat, geçtiğimiz hafta rahatsızlandığı için hastaneye başvuruldu. Hüsniye Alsat, Covid-19 belirtileri göstermesi üzerine test yapıldı ve testin sonucu da pozitif çıktı. Alsat hemen tedaviye alınırken, temas halinde bulunduğu kişiler filyasyon ekipleri tarafından saptandı.

TAZİYE VE ALIŞVERİŞTE 56 KİŞİYLE TEMAS KURMUŞ

Geçtiğimiz hafta Hüsniye Alsat´ın taziye evine gittiği öğrenildi ve alışveriş yaptığı sırada da 56 kişi ile temas halinde bulunduğu aktarıldı. Temas ettiği 56 kişi karantinaya alındı ve yapılan Covid-19 testlerinin sonuçları sırayla öğrenilirken şimdiden 7 kişinin testinin pozitif çıktığı kaydedildi. Filyasyon ekipleri çalışmalarını hızlandırırken Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı, harekete geçerek denetimlere başladı. Hüsniye Alsat’ın “süper taşıyıcı” olarak nitelendiremeyeceği çünkü süper taşıyıcı olmadan olaya müdahale edildiği söylendi.

HALA MASKESİZ GEZİYORLAR

Mahallede ikamet eden sakinlerden Halit Bedir, ”Biz bu şeyden korkmuyoruz pek, bizde sorun yok zaten. O arkadaşların evleri ileride, onlarda çok korkmuyorlar bu hastalıktan. Hiç sorun yok” sözlerini dile getirdi. Yeğeni Hasan Bedir de ”Mahallemizde oldu bu olay, evlerimiz yakın değil zaten ama korkuyoruz. Mahallemizde çıktı, elbette çekiniyoruz ama bununla ilgili önlemlerin alınması gerekiyor. Hâlâ maskesiz geziyorlar, maske takmıyorlar” diye konuştu.

MAHALLEMİZDE BÖYLE BİRŞEY OLMASI BİZİ KORKUTTU

Vakıf Mahallesi´nde yaşamını sürdüren Hatice Yavuz, ”Ben torunlarımı çıkarttım bugün, çok sıkıldılar evde diye. Mahallemizde böyle bir şey olması tabii ki bizi korkuttu. Zaten tedirgindik, daha da tedirgin olduk” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler