Gündem

Taziyeye Katılanların 12’sinde Covid-19 Tespit Edildi! Şimdilik 232 Kişiye Ulaşıldı

Covid-19 salgını süreci boyunca yasaklanmasına rağmen yine de yapılan taziyeler, vaka sayılarını arttırmaya devam ediyor. Van'ın Edremit ilçesinde, hayatını kaybeden yakınları için taziye düzenleyip toplanan 12 vatandaşta Covid-19 tespit edildiği öğrenildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Van’ın Edremit ilçesinde bulunan Eminpaşa Mahallesi’nde yaşamlarını sürdüren Gülçek ailesinin düzenlediği taziyeye katılım gerçekleştiren 12 konuğun Covid-19 testleri pozitif çıktı.

SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYULMADI

Valilik tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Eminpaşa Mahallesi Sağlık Çıkmaz Sokak’ta ikamet eden Gülçek ailesinden bir kişinin kalp krizi sonucu vefat etmesi üzerine il dışından gelen kardeşi Van’a girişte filyasyon ekipleri tarafından gerekli işlemleri yapılarak evinde 14 gün karantina altında izolasyona alındı. Ancak ailenin taziye kurmamasına rağmen yakın akrabalar cenaze evinde bir araya gelerek sosyal mesafe kurallarına aykırı davrandı.”

ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA 232 KİŞİYE ULAŞILDI

Kardeşinin hayatını kaybetmesi sebebiyle Van’a gelen kişinin 15 Mayıs’ta fenalaşarak hastaneye gitmesi üzerine Covid-19 testi yapıldığı ve sonucun pozitif çıktığı belirtilen açıklamada, “Sağlık ekipleri aile fertleri ve cenaze evine gelenlere test yaptı. Sağlık ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Gülçek ailesinin sokakta ikamet eden fertlerinden 9, yine aynı aileden İpekyolu İlçesi Yalınağaç Mahallesi’nde ikamet edenlerden de 3 kişide Kovid-19 virüsü tespit edildi. Filyasyon ekiplerinin hasta şahıs ile temasta olanların tespitine yönelik yaptığı araştırmalarda şu ana kadar 232 kişiye ulaşılarak test yapıldı” şeklinde ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler