GündemKamu Haberleri

TBB tarafından Türkiye’de illere göre Covid-19 vaka ve ölüm sayısı açıklandı!

Türk Tabipleri Birliği (TBB) tarafından Türkiye’de illere göre Covid-19 vaka ve ölüm sayısı açıklandı.

Türkiye’de corona virüsü vakalarının hangi illerde, kaç kişide bulunduğu vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Türk Tabipleri Birliği, tarafından yayımlanan bir raporla bu konuya açıklık getirildi. Söz konusu raporda Türkiye’de illere göre Covid-19 vaka ve ölüm sayısı açıklandı.

İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana ve Diyarbakır’un yer aldığı rapor için TBB tarafından, ”Yapılan açıklamalarda PCR testi pozitif çıkan “vaka”ların esas alındığı; hastanelerde yatan ya da ayaktan takip edilen “şüpheli/olası vaka” sayıları yer almadığı için gerçek tabloyu göstermekte çok eksik kaldığını ve bütün ısrarlarımıza rağmen Sağlık Bakanlığı toplam vakaların bölgelere, illere göre dağılımını açıklamamıştır” açıklaması yapıldı.

İstanbul’da vaka sayısı 2 binin üzerinde

İstanbul’daki kamu hastanelerinde kesin ya da şüpheli/olası Kovid-19 tanısıyla yatırılarak izlenen tedavi edilen hasta sayısı 2 binin üzerinde olduğu bildirildi. Yoğun bakım ünitelerine yatırılan vaka sayısı 200’ün üzerindedir.
İstanbul’daki kamu hastanelerinde bugüne kadar enfekte olan hekim, sağlık çalışanı sayısı 100’ü geçmiştir.

İzmir’deki hastanelerde 700 kişi Covid-19 tedavisinde

Son iki haftada İzmir genelinde kamu hastanelerinde (üniversite, Sağlık Bakanlığı ikinci ve üçüncü basamak hastaneleri) PCR testi pozitif ve klinik olarak şüpheli pozitif vakalar dâhil hasta sayısı 700 civarındadır.
Yine bu süre içinde etkilenen hekim ve sağlık çalışanı sayısı da yaklaşık 75’tir. Bir ASM hemşiresi yoğun bakımda tedavi edilmektedir.

Şanlıurfa’da 70 kişi virüs şüphelisi

Şanlıurfa’daki kamu hastanelerinde servis ve yoğun bakımlarda 70’e yakın şüpheli hasta takip edilmekte olup 6 pozitif hasta izlenmektedir.

Diyarbakır’da 5 kişi Covid-19 yüzünden öldü

Diyarbakır’da, yaklaşık 150 hasta Kovid-19 teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 6 yoğun bakım hastası mevcut. Korona nedeniyle 5 vatandaş hayatını kaybetti.

Adana’da 16 sağlık çalışanı virüs şüphelisi

Adana’da, yaklaşık 550 hasta Kovid teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 63 yoğun bakım hastasından 15’i entübe. 2 si taburcu olmuş 4 hekim ve 12 sağlık çalışanı korona şüphesi ile takip edilmekte.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1 Nisan 2020’de corona virüsü vaka sayısının bütün illerimizde olduğunu açıkladı. Bakan Koca, en fazla corona virüsü vakasının İstanbul’da tespit edildiğini bildiren Bakan Koca, takip eden illerin İzmir ve Ankara olduğunu açıkladı. İstanbul’da 8 bin 852 İzmir’de 853 Ankara’da 712 vaka tespit edildi. Ayrıca, Konya, Kocaeli, Isparta’da en çok vakanın görüldüğü iller.

 

 

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir