Gündem

TBMM’den Korkutan Haber! “Çok Büyük İhtimalle” Covid-19 Denildi

TBMM’den korkutan bir haber geldi. Meclis'te garson olarak görev yapan A.B.'nin "çok büyük ihtimalle Covid-19" olduğu aktarılarak, Bilkent Şehir Hhastanesi'ne gönderildiği öğrenildi. Bir diğer Meclis çalışanının kontrol altında tutulduğu da söylenirken Meclis Başkanlığı, garson A.B. ile kimlerin temasta bulunduğunu saptamak üzere harekete geçti.

Meclis’te garson olarak görev yapan A.B., “çok büyük ihtimalle” Covid-19 olduğu düşüncesiyle Bilkent Şehir Hastanesi’ne gönderildi.

Meclis’te garson olarak görev yapan A.B., omzunda ağrı olduğu gerekçesiyle Meclis Hastanesi’ne gitti ve ilk önce röntgen sonrasında ise tomografi çekildi. Sonuçlara bakıldığında “çok büyük ihtimalle” Covid-19 olduğu aktarılarak hastaneye tedavi görmesi için gönderildi. A.B’den sonra da bir başka garson, Meclis Hastanesi’ne gitti ve Covid-19 olma ihtimaline karşın kontrol altında tutulduğu açıklandı.

İKİ GARSON DA YEMEK DAĞITIMINDAN SORUMLU

Meclis’in Tabur Binasında bulunan yemekhanede görev yapan iki garsonun, tabldot yemeklerin dağıtımından sorumlu oldukları belirtildi. Meclis’te Covid-19 salgını sebebiyle yemekhaneler kapatılmıştı ve Meclis Ana Bina ve Halkla İlişkiler Binası’na tabldotlarda yemek servisi gerçekleştiriliyordu. Ramazan ayının gelmesinden sonra bu düzenleme de bitirildi ve dileyen personeller tabldotlarını Tabur Binası’nda bulunan yemekhaneden almaları talep etti.

TBMM Başkanlığı, Covid-19 oldukları düşünülen iki garsonun temas ettiği kişileri saptamak üzere harekete geçtiği kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler