İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

TCDD İŞKUR aracılığı ile işçi alımı yapacak! Başvuru şartları nelerdir? TCDD iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, yeni bir iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre TCDD bünyesinde kadrolu olarak istihdam etmek üzere İŞKUR aracılığı ile en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden işçi alımı yapacak. TCDD’ye 13 Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi, 14 Lokomotif Tamircisi, 14 elektrikçi, 12 Vagon İmal ve Tamircisi, 4 Kaynakçı ve 3 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü olmak üzere toplam 60 işçi alımı yapılacak.

Peki, kadrolara göre belirlenmiş başvuru şartları nelerdir? TCDD İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? Hangi illerden personel alınacak? İşte tüm detaylar…

TCDD İŞ BAŞVURUSU

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresindeki ilan edilen tarihe kadar, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınavı TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır.(www.tcddtasimacilik.gov.tr)

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır. Sadece erkek adaylar başvuru yapacaktır. (İşyerimiz ağır ve tehlikeli iş kapsamında olduğundan ve işçilerin kol gücüyle çalışmasından dolayı)

SÖZLÜ SINAV

Adaylar yapılacak sözlü sınavında sına kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

TEZGAH MAKİNE VE TALAŞLI İMALAT İŞÇİSİ ALIMI

Şirketimiz işyerlerine Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi olarak işe alınacak 13 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların önlisans makine bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

GENEL HUSUSLAR

Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat işçileri için tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25.maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

LOKOMOTİF TAMİRCİSİ ALIMI

Şirketimiz işyerlerine Lokomotif Tamircisi olarak işe alınacak 14 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan lokomotif tamircilerinden tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

ELEKTRİKÇİ ALIMI

Şirketimiz işyerlerine elektrikçi olarak işe alınacak 14 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar…

Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan elektrikçilerden tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

VAGON İMAL VE TAMİRCİSİ ALIMI

Şirketimiz işyerlerine Vagon İmal ve Tamircisi olarak işe alınacak 12 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar..

Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Vagon İmal ve Tamircileri tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

KAYNAKÇI ALIMI

Şirketimiz işyerlerine kaynakçı olarak işe alınacak 4işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar..

MEKANİK VASITA TESİS, CİHAZ VE VİNÇ OPERATÖRÜ ALIMI

Şirketimiz işyerlerine Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü olarak işe alınacak 3 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar

İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu vinç operatörü olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

Yayınlanan resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

 

 

 

İlgili Makaleler